Menu:

Nový Zéland

Ostatní cesty

Blog

Kdo je online:

žádný člen, žádný host
Vlexo Hosting - Fast, Reliable, Free
<   listopad 2018   >
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Poslední komentáře

TAIWAN, Den 7 - Joufen, Yehliu

Rubrika: Taiwan 2007
Vložil: Pišťucha
Vloženo 05/08/2008 v 23:59:00, poslední úprava 04/08/2008 v 13:51:19, 619 slov, přečteno 11470x

Yehliu
(Pondělí 10/9/07) Noc jsme přežili, ale já jsem nemohla dočkat až budeme pryč. Dnes nás čekala cesta vlakem do Rueifangu. Lístek jsme měli vypsaný už ze včerejška (bez větších problémů, už se to zlepšuje), takže jsme pouze nasedli a bylo to. Horší to bylo v Rueifangu, podle netu jsme si měli koupit něco jako pas se 4 lístky, který platí v Jinguashi (oblast, kde se dříve těžilo zlato a teď je tam spousta muzeí a jiných přírodních úkazů ). Bohužel se nepodařilo. Mladík v informacích bylo úplně mimo a paní u stánku s jídlem vedle zase vůbec neuměla anglicky. Nakonec jsme se dozvěděli, že je polovina věcí v oblasti zavřená, protože bylo pondělí. Rozhodli jsme se tedy, že si to necháme ujít a pojedeme pouze do měsečka Jioufen (pozn. které posloužilo jako předloha pro Cestu do fantazie). Místo, kde se dřív také těžilo zlato a bylo důležitým obchodním uzlem. Dnes je z něj významné turistické městečko.

Zastávku jsme docela trefili, pak už jsme museli vyšlapat pár schodů a ocitli jsme se na hlavní turistické ulici plné obchůdků, lidí a lampiónů. Příjemné bylo, že ve většině potravinových stánků měli něco jenom na ochutnávku. Pro Čecha ideální . Nakonec jsme si koupili zmrzlinu v placce s oříškama. Z Jioufenu jsme se busem přesunuli do Keelungu. Ten jsme jenom proletěli. Visitor centre mají ale na jedničku. Hned nám poradili, jak se dostaneme k dalšímu bodu programu a tím byl Yehliu Geopark. Takže jsme sedli na další bus a za chvilku jsme tam byli.

Městečko nic moc. Zaujaly nás akorát už poněkolikáté hořící ohně na ulicích (pozn. spalovali tam „ghost money“ pro bloudící duchy). Geopark stál opravdu za to. Příroda zde na pobřeží vytvořila krásné kamenné útvary. Občas připomínaly hřiby, občas hlavy královen. Bylo tam docela dost turistů a potkali jsme Němce, který si vzal mejl, že nám pošle fotky tak uvidíme (pozn. neposlal). Ještě jsme se podívali na jeden kopeček a do jedné jeskyně (obě věci byly součástí geoparku) a pak se přes Keelung vrátili vlakem zase do Taipeie.

Přijeli jsme skoro za tmy a rovnou do hotelu. Hurá, naše věci tam stále byly a taky (k mému nemilému překvapení) šváb. A to přímo před recepcí. Víc než brouk mě ovšem rozrušil fakt, že pro nás měli už jenom dražší pokoj. Byl větší, ale smrděl a už tam bydlel šváb. Šli jsme ho reklamovat a pán nás poslal do dalšího. To už jsme ale já letěla jak blázen vedle do ulice, jestli tam něco neobjevím. Objevila jsem pokoj za 750TWD a bylo to. Šla jsem pro Toma vzali jsme si věci a byli jsme v čudu. Možná to nebylo fér, ale jelikož i v tom druhém pokoji byl problém (nesvítilo světlo a byl tam další švábík), tak jsme moc špatné svědomí neměli. Paní v tom novém hotelu byla moc příjemná a spalo se nám výborně.

Mapka dnešního dne:
Mapka pro den 7

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat