Menu:

Nový Zéland

Ostatní cesty

Blog

Kdo je online:

žádný člen, žádný host
Vlexo Hosting - Fast, Reliable, Free
<   listopad 2018   >
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Poslední komentáře

Vánoce v září?

Rubrika: Život
Vložil: _ePH
Vloženo 25/09/2008 v 23:59:00, poslední úprava 21/10/2008 v 16:53:16, 434 slov, přečteno 11277x

Waiheke
Tak po ¾ roce se naše firma konečně rozhodla, že bychom mohli udělat tu vánoční párty, na kterou loni nějak nevyšel čas (asi si uvědomili, že se kvapem blíží další Vánoce). Jak už to tak u kiwáků bývá, organizace probíhala stylem hurá akce. James navrhl, že bychom mohli jet na Waiheke (ostrov nedaleko Aucklandu), pronajal nějaký domeček a jelo se. Začátek byl pro většinu skupiny v sobotu dopoledne v přístavu. Odtud jsme vyrazili „přívozem“ na Waiheke (se zastávkou v Devonportu). Cesta trvá nějakých 40 minut (vzdálenost z Aucklandu je necelých 18 km).

Původně byl Waiheke podobně jako Coromandel spíše ostrovem různých umělců a řemeslníků (nepříliš bohatých lidí) a samozřejmě také vinic, kterým se tu díky mikroklimatu náležitě daří. S narůstající frekvencí lodního spojení se sem ale začali stěhovat majetnější lidé, kteří hledali únik z přelidněného Aucklandu a přesto mohli dojíždět za prací. Výsledek dopadl podle očekávání – s rostoucími cenami pozemků začaly luxusní doby vytlačovat „původní“ obydlí a obyvatele, přibyly služby, obchody, atd. takže mi to tam připadalo jako luxusnější část Aucklandu se vším všudy. O víkendech se ostrov zaplní lidmi z pevniny hledající odpočinek a krásné pláže. Toto všechno se týka obydlené západní části, východní část ostrova v podstatě pokrývají vinice (které ale neubývají, spíše naopak).

Po příjezdu jsme se jeli ubytovat do pronajatého domečku s výhledem na moře (těch je tu zjevně také jako maku). Následovat měl plánovaný program. Plán byl původně takový, že bude prohlídka ostrova s nějakou galerií a nějakou vinicí. Jelikož to byla správná kiwácká hurá akce, tak se galerie vynechala, na vinici byla nakonec nějaká soukromá akce a zbyla projížďka ostrova v taxíku s průvodcem .

No a pak už se pilo, jedlo, vykládalo a družilo, jak už to na takových akcích bývá. Dlouhá noc, dopoledne v posteli, odpocinek a pak už zpátky na pevninu. Doufám, že se sem ještě někdy vrátíme, protože jedna objížďka taxíkem nenahradí pořádný polní průzkum.

Pár fotek přibylo v galerii (+ nějaké pano).

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat